Skontaktuj się
 • Ziółkowski Jacek
  telefon:
  508 139 247
   
  Gawroński Piotr
  telefon:
  516 147 133
  Biuro:
  telefon:
  519 402 308
  Adres:
  ul. Ogrodowa 17a
  87-500 Rypin
  Godziny otwarcia:
  poniedziałek - piatek
  8:00-16:00

Tynki tradycyjne

Usługi » Tynki tradycyjne

Tynki tradycyjne (piasek + cement + wapno) - maszynowo. Najczęściej są to tynki dwuwarstwowe i trójwarstwowe. Składają się z obrzutki oraz narzutu i warstwy wierzchniej. Dodatkowo tynk tradycyjny może być wykończony trzecią warstwą w postaci GŁADZI lub tynku CIENKOWARSTWOWEGO.

Tynki tradycyjne wykonuje się z zapraw cementowych, cementowo-wapiennych lub wapiennych (w szczególnych wypadkach). Tynki tradycyjne można przygotowywać samemu na placu budowy, mieszając w odpowiednich proporcjach cement, piasek, wapno i wodę (np. 25kg cementu, 21kg wapna, 27kg piasku i 53l wody). Można to robić ręcznie w betoniarce i nakładać kielnią lub maszynowo za pomocą agregatu Putzmaister P-13.

Tynki cementowe i cementowo-wapienne można zacierać na ostro (gdy później będzie układana na nich gładź, tynk dekoracyjny lub płytki) lub na gładko (gdy przeznaczone sa pod malowanie lub tapetowanie).

Najmodniejszym jednak w ostatnim czasie wykończeniem tynków tradycyjnych jest nakładanie piasku kwarcowego lub GŁADZI WAPIENNEJ co pozwala uzyskać gładką gotową strukturę gotową do malowania.

putzmaister p-13